worldhotelity

 
4.5 19741 Google+
4.5 star rating   Rating: 4.5 based on 19741 ratings. 15281 reviews,   Google+   Hotel Rates Bar Controls   City,Country

Event Options

Your Response

Are you attending this event?

Admins

Confirmed guests

Grawer laserem czy rylcem
Event Information
Category:
Location:
Olsztyn
Time:
From : Tuesday, 14 May 2019 05:00 PM
Until : Wednesday, 30 May 2040 05:00 PM
(UTC 00:00) Western Europe Time, London, Lisbon, Casablanca
Seats available:
Unlimited seats
Event Creator:

Event Details

grawer na szkle Przeróżne rozwiązania rytownicze ciągle grają istotną funkcję w dzisiejszym świecie. Co wyróżnia dane możliwości rytownicze? Z jakiego typu rozwiązań korzystamy najczęściej? Na pewno jedną z najbardziej znanych technologii jest grawerowanie. Grawerowaniem ujmuje się na ogół wycinanie linii albo punktów w metalu. Wykorzystując tego typu technikę, mamy możliwość rylcem wyryć na płycie wyznaczony wzór. Zwykle wykorzystywana jest w tym celu miedź, lubiana za niewielką twardość a także prostą obróbkę, bardzo często używa się także stal. Z reguły używane jest grawerowanie kreskowe. Stosując tę technikę na płycie wycina się linie lub punkty, które poprzez użycie różnych głębokości umożliwiają przygotowywanie fascynujących projektów. Dość analogiczną metodą jest grawerowanie punktowe. W tym przypadku rylec stosowany jest niczym ołówek, a w rezultacie wycinania, na płycie tworzą się wypukłe krawędzie. To przez nie mamy szansę potem przygotowywać reprodukcje. Technologie rytownicze kiedy niekiedy zaskakują swą precyzją a także przeróżnymi możliwościami wykorzystania. Pierwszorzędnym przykładem z pewnością jest mezzotinta, poważana głównie za bogactwo tonów, co gwarantowało ogromne możliwości. Technologia ta stała się modna już wiele wieków temu, kiedy to stosowano ją jako technikę pozwalającą na uzyskiwanie reprodukcji dzieł malarskich. Technologia ta wymaga starannych przygotowań a także odpowiednich przyborów.
Na pewno dzisiaj nie można pominąć też sposobu grawerowania za pomocą lasera, znakomicie wszystkim znane jako grawer laserowy. Chyba duża część ludzi spotkało się z personalizacją podarunków, gdzie właśnie tego rodzaju technika jak np. grawerowanie w metalu laserem jest niezmiernie często używana. Taka metoda gwarantuje niesamowitą precyzję a także interesujący rezultat, zresztą nie jest kosztowna, ponieważ nie wymaga najpierw sporządzenia matryc czy form, a poza tym mamy szansę grawerować tak naprawdę w każdym materiale jak choćby metal, papier czy też tekstylia. Inną znaną techniką jest kwasoryt, w wypadku którego pracę nad płytą rozpoczyna się od zalania płyty szychtą kwasoodporną nazywaną werniksem. W tej funkcji wspaniale może się sprawdzić wosk pszczeli, niesłychanie często wykorzystywana jest także żywica. W tak przyrządzonej powłoce wycina się później wzór, który ceniony jest za dużą czytelność. Do wyrabiania wzorów na takiego typu płycie wystarczy stosowna igła. Jak wzór jest gotowy, płytę zanurza się w kwasie solnym. W miejscach, gdzie żywica czy wosk został zdrapany, tam dostaje się kwas, tworząc na płycie zagłębienia konieczne do przygotowywania kopii.

Papa Johns Pizza Find special offers, see your local menu, and orde


Pizza Equipment Get Bargain Deals On Pizza Equipment At LowPriceSho

Kitchen Floor Mats Durable, Resilient & 100% Recycled. Lowest Shipp